СЦБИСТ - железнодорожный форум, блоги, фотогалерея, социальная сеть
Вернуться   СЦБИСТ - железнодорожный форум, блоги, фотогалерея, социальная сеть > Уголок СЦБИСТа > Распоряжения и приказы, стандарты > Документы Укрзалізниці

Документы Укрзалізниці Инструкции, приказы и др. документы Укрзалізниці

Ответ   m.scbist.com - мобильная версия сайта  
 
В мои закладки Подписка на тему по электронной почте Отправить другу по электронной почте Опции темы Поиск в этой теме
Старый 17.12.2012, 22:56   #1 (ссылка)
Crow indian
 
Аватар для Admin


Регистрация: 21.02.2009
Возраст: 39
Сообщений: 26,612
Поблагодарил: 393 раз(а)
Поблагодарили 5540 раз(а)
Фотоальбомы: 2569
Записей в дневнике: 416
Репутация: 126067
По умолчанию

ЦД-0050 - Інструкція оператора станційного технологічного центру з обробки поїзної інформації і перевізних документів, затверджена наказом Укрзалізниці від 01.12.2003 № 295-Ц


ЦД-0050 - Інструкція оператора станційного технологічного центру з обробки поїзної інформації і перевізних документів, затверджена наказом Укрзалізниці від 01.12.2003 № 295-Ц

Скачать

Цитата:
Про затвердження та введення в дію
Інструкції оператора станційного
технологічного центру з обробки поїзної
інформації і перевізних документів

З метою визначення основних обов’язків операторів станційного технологічного центру обробки поїзної інформації і перевізних документів, встановлення порядку роботи станційного технологічного центру щодо інформаційного і обліково-звітного забезпечення перевізного процесу на станціях, обробки поїзної інформації та перевізних документів
НАКАЗУЮ :
1 Затвердити та ввести в дію з 1 березня 2004 року “Інструкцію оператора станційного технологічного центру з обробки поїзної інформації і перевізних документів (далі Інструкція), що додається.
2 Головному управлінню перевезень (Алейник В.С.) визначити загальний тираж та передати Управлінню справами текст Інструкції для тиражування.
3 Управлінню справами (Грущак І.М.) до 1 лютого 2004 року забезпечити тиражування Інструкції та розсилання її на залізниці встановленим порядком.
4 Начальникам залізниць України довести до відома причетних та прийняти до керівництва і подальшого використання в роботі Інструкцію оператора станційного технологічного центру з обробки поїзної інформації і перевізних документів, організувати її вивчення причетними працівниками та забезпечити безумовне виконання її вимог.
5 Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Генерального директора Укрзалізниці Мостового М.В.

Міністр транспорту України –
Генеральний директор
Укрзалізниці Г. М. Кірпа
Цитата:
1 ГАЛУЗЬ ЗАСТОСУВАННЯ

Норми і вимоги “Інструкції оператора станційного технологічного центру з обробки поїзної інформації і перевізних документів” поширюються на організацію роботи станційного технологічного центру обробки поїзної інформації та перевізних документів (СТЦ) з поїздами та ведення обліково-звітного забезпечення станції.

2 НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ

Інструкція розроблена з урахуванням вимог:
- Правил технічної експлуатації залізниць України (ПТЕ);
- Інструкції з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України (ІРП);
- Типового технологічного процесу роботи сортувальної станції;
- Типового технологічного процесу роботи дільничної станції;
- Инструкции по составлению натурного листа поезда ф. ДУ-1
- Нормативних актів Міністерства транспорту та Укрзалізниці, інших нормативних документів.
Перелік нормативних документів, які встановлюють норми та вимоги, що пов’язані з обробкою поїзної інформації та перевізних документів, інформаційного та обліково-звітного забезпечення роботи СТЦ наведено у Додатку 1.

3 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

3.1 Інструкція визначає основні обов’язки операторів станційного технологічного центру обробки поїзної інформації і перевізних документів (операторів СТЦ) та встановлює порядок роботи СТЦ щодо інформаційного і обліково-звітного забезпечення перевізного процесу на станціях, обробки поїзної інформації та перевізних документів.
3.2 Вимоги цієї Інструкції є обов’язковими для виконання операторами СТЦ та іншими працівниками, які виконують функції та обов’язки оператора з обробки поїзної інформації та перевізних документів, інформаційного і обліково-звітного забезпечення перевізного процесу на станціях. Вказані працівники повинні вивчити дану Інструкцію та пройти встановленим порядком перевірку її знань.
3.3 На підставі цієї Інструкції начальником станції розробляється посадова інструкція для кожного оператора СТЦ з відображенням усіх обов’язків в залежності від місцевих умов роботи станції.
3.4 Оператори СТЦ у встановленому порядку проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці та у встановленому наказом Міністерства транспорту України обсязі періодично перевіряються на знання Правил технічної експлуатації залізниць України (ПТЕ), Інструкції з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України (ІРП), Інструкції з сигналізації на залізницях України (ІСИ), цієї Інструкції, технічно-розпорядчих актів та технологічних процесів роботи станцій, інших нормативних документів, які регламентують організацію перевізного процесу.
3.5 Для контролю за роботою операторів СТЦ на станціях, у залежності від технології роботи та обсягів перевезень, призначаються старші оператори СТЦ.
3.6 Загальне керівництво роботою СТЦ здійснює начальник станційного технологічного центру з обробки поїзної інформації та перевізних документів.
Керівництво роботою СТЦ у зміні здійснює старший оператор СТЦ, а у разі його відсутності – працівник, на якого наказом начальника станції покладено виконання обов’язків старшого оператора СТЦ.
3.7 Чисельність операторів СТЦ визначаються “Нормативами чисельності працівників станційних технологічних центрів з обробки поїзної інформації та документів”. Нормативи часу на виконання основних операцій операторами СТЦ наведені у додатку 2 до цієї Інструкції.

4 РОЗТАШУВАННЯ ПРИМІЩЕНЬ СТЦ ТА ВИМОГИ
ЩОДО ЇХ ОБЛАШТУВАННЯ

4.1 Залежно від організації роботи технологічних груп, умов роботи станції приміщення СТЦ необхідно розташовувати:
- у парку прибуття – для технологічної групи, що виконує операції, пов’язані з прибуттям поїздів на станцію;
- у сортувальному парку (в окремих випадках у парку відправлення) – для технологічних груп, що виконують операції, пов’язані з відправленням поїздів, обліку і звітності.
Для більш досконалої технології роботи (централізація підготовки і обробки документів на поїзди і вагони) технологічні групи розміщуються у об’єднаному СТЦ, який, як правило, розташовується поряд з приміщенням маневрового (станційного) диспетчера (ДСЦ), чергового по гірці (ДСПГ).
4.2 На односторонніх сортувальних станціях, як правило, розташовується один об’єднаний СТЦ, а на двосторонніх – СТЦ у кожній системі. Крім того, у залежності від місцевих умов роботи станції можуть організовуватись філіали СТЦ.
4.3 СТЦ повинні мати наступні види зв’язку:
- телефонний - для зв’язку із маневровим (станційним) диспетчером, черговим по станції, черговим по парку, гірці, оператором пункту технічного огляду (ПТО), товарною конторою, пунктом комерційного огляду вагонів (ПКО), пунктом воєнізованої охорони (ВОХР) тощо;
- радіозв’язок ;
- телеграфний або телефонний інформаційний – для приймання попередньої та точної інформації про підхід поїздів у розформування, про поїзди свого формування і транзитні у вигляді телеграм-натурних листів (ТГНЛ) і з передвузлових та внутрішньо-вузлових станцій – у вигляді телеграм (телефонограм), зведень тощо;
- внутрішньостанційний технологічний зв’язок – для списування поїздів, що прибувають, і передачі відомостей у СТЦ, одержання ТГНЛ, передачі сортувальних листків тощо.
- зв’язок з обчислювальним комплексом для передачі оперативних повідомлень про операції з поїздами та вагонами за умови функціонування АСУ.
Залежно від умов та технології роботи станції СТЦ можуть мати корпоративну електронну пошту Укрзалізниці та інші види зв’язку, що не зазначені вище.
4.4 До засобів автоматизації і механізації операцій, що виконуються в СТЦ, відносяться:
- телетайпні апарати та ПЕОМ для списування номерів вагонів у поїздах, що прибувають на станцію, або в составах, що переставляються з сортувального у відправний парк;
- телетайпні апарати та ПЕОМ для передачі сортувальних листків із СТЦ на розпорядчі і виконавчі пости сортувальних гірок, регулювальникам швидкості руху вагонів, операторам пунктів технічного огляду вагонів, операторам пункту комерційного огляду вагонів;
- персональні комп’ютери для підготовки та обробки поїзної інформації;
- електронна пошта Lotus Notes для передачі нормативних документів та іншої інформації;
- транспортувальні пристрої для переміщення документів усередині приміщень;
- транспортувальні пристрої для автоматичної доставки документів від бункерів до СТЦ або до приймальних пунктів пневмопошти;
- бункери для приймання перевізних документів, що скидаються машиністами локомотивів при вході поїздів на станцію;
- магнітофони і диктофони для отримання з пунктів перевірки даних про вагони в составах, які прибули і сформовані;
- калькулятори;
- електромагнітні штемпелювальні апарати і штемпелі;
- пачков’язальні машини для конвертування документів;
- автоматичні довідкові установки та інформаційні стенди;
- копіювальні апарати та інші засоби оргтехніки.

4.5 Для приймання поїзних документів з поїздів, що прибувають на станцію, використовується пневматична пошта (прийомні бункери, які розміщуються поблизу поста перевірки).
На сортувальних станціях пневматична пошта може використовуватися для доставки перевізних документів від прибуваючих поїздів у СТЦ і пересилання підготовлених СТЦ документів у парк відправлення на сформовані станцією состави.
4.6 Робочі місця операторів СТЦ обладнуються:
- типовими столами і стільцями;
- спеціальними шафами із комірками для розкладання і зберігання перевізних документів в залежності від призначення вагонів;
- письмовим приладдям;
- настінними електрогодинниками; шафами для одягу, аптечками першої (долікарської) допомоги із медикаментами за спеціальним списком та ін.
Робочі місця операторів СТЦ забезпечуються бланками натурних листів, бланками форм обліку і звітності, копіювальним і рулонним папером, шпагатом, клеєм, ножицями та інш. матеріалами, необхідними для роботи.
4.7 Технічні засоби і обладнання в залежності від специфіки виконання ними операцій, що створюють при роботі значний шум (телетайпні апарати та ін.), мають розміщуватися в окремих приміщеннях СТЦ.
4.8 На робочих місцях операторів СТЦ має бути наступна інформаційно-довідкова документація:
- алфавітний список та список станцій залізниць із зазначенням сітьової розмітки країн СНД та Балтії;
- схема і атлас залізниць;
- коди вантажів, вантажовідправників, вантажоодержувачів, експедиторів;
- коди залізничних адміністрацій і залізниць України, СНД і країн Балтії;
- тарифна політика на фрахтовий рік, Тарифне керівництво № 1,4;
- розклад руху вантажних поїздів із зазначенням графікових і допустимих норм маси і довжини поїздів на напрямках;
- система нумерації вагонів вантажного парку залізниць колії 1520 мм, їх маса тари і умовна довжина;
- система нумерації власних вантажних вагонів, які мають право виходу на колії загального користування, їх маса тари і умовна довжина;
- технологічні графіки обробки поїздів ( прибуття і відправлення) на сортувальній станції;
- таблиця єдиної сітьової розмітки та прийнятої на станції розмітки вантажних документів;
- інструкція зі складання натурного листа поїзда;
- інструкція з кодування початкової інформації;
- інструкція про порядок роботи телетайпів та ПЕОМ;
- витяги з Правил перевезень небезпечних вантажів щодо оформлення перевезень небезпечних вантажів;
- витяги з Інструкції щодо перевезення негабаритних і великовагових вантажів;
- витяги з технічно-розпорядчого акта станції та технологічного процесу роботи станції в частині, що стосується роботи операторів СТЦ;
- зразок комплекту перевізних документів, натурного листа поїзда;
- порядок пакетування, приймання, здавання та пересилання перевізних документів (додаток 3);
- правила перевезень вантажів;
- Правила технічної експлуатації залізниць України, Інструкція з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України, Інструкція з сигналізації на залізницях України;
- перелік основних порушень плану формування вантажних поїздів залізниць України;
- перелік функцій і задач, основні оперативні повідомлення і запити, які використовуються операторами СТЦ в умовах функціонування на станціях АСУ;
- нормативи часу на виконання основних операцій з обробки составів (вагонів) операторами СТЦ;
- схема службових маршрутів проходу операторів СТЦ на робочі місця та під час виконання технологічних операцій;
- графік чергування;
- інші керівні вказівки і нормативні документи, що стосуються роботи операторів СТЦ.

4.9 Вимоги до організації робочого місця оператора СТЦ, який працює на ПЕОМ.
4.9.1 Для захисту оператора від ураження електричним струмом обладнання ПЕОМ повинно бути заземлене згідно з вимогами ГОСТ 12.2.007.0 “ССБТ. Изделия электротехнические. Общие требования безопасности” та ДНАОП 0.00 – 1.21 – 98.
4.9.2 Робочі місця з відеотерміналами мають розміщуватися так, щоб природне світло падало збоку, переважно зліва.
Площа, виділена для одного робочого місця з відеотерміналом або персональною ЕОМ, повинна складати не менше 6 м², а об’єм – не менше 20 м³.
4.9.3 При розміщенні робочих місць з відеотерміналами та персональними ЕОМ необхідно дотримуватись таких вимог:
- робочі місця з відеотерміналами та персональними ЕОМ розміщуються на відстані не менше 1 м від стін;
- відстань між бічними поверхнями відеотерміналів має бути не меншою за 1,2 м;
- відстань між тильною поверхнею одного відеотермінала та екраном іншого не повинна бути меншою 2,5 м;
- прохід між рядами робочих місць має бути не меншим 1 м.
4.9.4 Конструкція робочого місця (при роботі сидячи) має забезпечувати підтримання оптимальної робочої пози з такими ергономічними характеристиками: ступні ніг – на підлозі або на підставці для ніг; стегна – в горизонтальній площині; передпліччя – вертикально; лікті – під кутом до вертикальної площини; зап’ястя зігнуті під кутом відносно горизонтальної площини.
4.9.5 Якщо користування відеотерміналом та персональною ЕОМ є постійним, то вказане обладнання розміщується на основному робочому столі, як правило, з лівого боку; а якщо періодичним, то устаткування, як правило, розміщується на приставному столі, переважно з лівого боку від основного робочого столу.
4.9.6 Рекомендовані розміри столу для відеотерміналу мають бути: висота – 725 мм, ширина – 600-1400 мм, глибина – 800-1000 мм.
Робочий стіл для відеотерміналу повинен мати простір для ніг і має бути обладнаним підставкою для них з можливістю регулювання її по висоті. Підставка для ніг повинна мати рифлену поверхню та ботик на передньому краї.
4.9.7 Робоче сидіння (стілець, крісло) користувача відеотерміналу та персональної ЕОМ має бути підйомно-поворотним і мати: сидіння, спинку та стаціонарні або знімні підлокітники.
4.9.8 Екран відеотермінала та клавіатура розташовуються на оптимальній відстані від очей користувача. Клавіатуру слід розміщувати на поверхні столу або на спеціальній регульованій за висотою робочій поверхні окремо від столу.
4.9.9 Принтер або інший пристрій введення-виведення інформації на робочому місці має забезпечувати добру видимість екрану відеотермінала, зручність керування пристроєм введення-виведення інформації. Під матричні принтери потрібно підкладати вібраційні килимки для гасіння вібрації та шуму.
4.9.10 При потребі високої концентрації уваги під час виконання робіт з високим рівнем напруженості суміжні робочі місця з відеотерміналами та персональними ЕОМ необхідно відділяти одне від одного перегородками.
5. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ’ЯЗКИ
ОПЕРАТОРІВ СТЦ
Оператори станційного технологічного центру з обробки поїзної інформації та перевізних документів перед прийманням зміни повинні перевірити стан приміщення, колій станції, де вони працюють, їх освітлення та наявність у приміщенні засобів пожежегасіння, аптечки з необхідними медикаментами, а також уміти надати першу медичну допомогу потерпілим.
Оператори СТЦ зобов’язані:
- чітко знати і виконувати встановлені правила пожежної безпеки, не допускати дій, що можуть призвести до пожежі;
- не допускати використання несправних інструментів, приладів, дотримуватись правил безпеки під час їх експлуатації, а також виконувати вказівки керівників та осіб, відповідальних за пожежну безпеку;
- прибирати робочі місця та відключати електрообладнання після закінчення роботи;
- вміти користуватися наявними засобами пожежегасіння;
- у разі виникнення пожежі або виявлення її ознак негайно повідомити пожежну охорону.
У випадку виявлення порушення габариту, обриву проводів контактної мережі чи лінії електропередачі, що перетинають залізничні колії, а також звисання з проводів сторонніх предметів та інших відхилень від вимог нормативних актів з охорони праці негайно повідомити про це чергового по станції, маневрового диспетчера.

5.1 ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ’ЯЗКИ
СТАРШОГО ОПЕРАТОРА СТЦ

При вступі на чергування:
- перевіряє дотримання операторами СТЦ трудового розпорядку дня, веде облік робочого часу операторів СТЦ ;
- проводить аналіз роботи операторів СТЦ за кожну зміну;
- знайомиться особисто і ознайомлює причетних операторів СТЦ із планом приймання і відправлення поїздів на перші чотири години роботи зміни;
- при умові функціонування АСУ СС на станції перевіряє наявність вагонів на коліях сортувального парку в моделі станції відповідно до спеціалізації парків;
- контролює наявність необхідних форм бланків, паперу, письмового приладдя та інших матеріалів необхідних для роботи СТЦ.
В процесі чергування здійснює:
- контроль за додержанням технологічних норм на обробку поїздів, що прибувають і відправляються;
- контроль і аналіз дотримання вимог плану формування поїздів, якості оформлення повідомлень на відправлені поїзди, причин відсутності інформації на поїзди, що прибувають;
- контроль і облік бездокументних вагонів;
- контроль і аналіз переміщення кутового потоку на двосторонніх сортувальних станціях;
- контроль за наявністю і цілісністю комплекту перевізних і супровідних документів на вагони;
- контроль ведення обліку і звітності у відповідній зміні;
- контроль за справністю роботи ПЕОМ, термінальних пристроїв телетайпів та ін. При їх несправності вживає заходи щодо організації їх заміни або здійснює перехід на резервне обладнання;
- контроль надходження і передачі інформації, обробка та корегування перевізних і супровідних документів на вагони з небезпечними вантажами класу 1 (вибуховими матеріалами), негабаритними вантажами та їх облік у спеціальному журналі;
- коректування в оперативному порядку плану формування поїздів відповідно до спеціалізації колій сортувальних парків станції;
- перевірку наявності і розміщення составів у парку прибуття та наявність на них перевізних документів;
- облік порушень технологічного процесу роботи СТЦ;
- контроль за повнотою, достовірністю та своєчасністю введення інформаційних повідомлень в автоматизовані системи управління перевізним процесом;
- контроль за усуненням порушень послідовності вводу інформації про операції з вагонами та поїздами в межах своєї компетенції;
- проведення розшуку вантажних вагонів, по яких тривалий час відсутні операції руху на станції, в межах своєї компетенції;
- реєстрацію (у спеціальному журналі) наказів, які надходять на адресу СТЦ із управлінь залізниць і дирекцій залізничних перевезень;
- складання, а в разі необхідності, коригування натурного листа поїзда;
- складання актів загальної форми по колу своїх обов’язків;
- штемпелювання перевізних документів;
- пересилку вантажних документів до товарної контори на вагони місцевого вивантаження і документів для складання досилок;
- пересилку пневмопоштою пакетів з документами на поїзди, що відправляються.
- надання інформації в товарну контору про прибуття, відправлення місцевих вагонів;
- виконання окремих доручень керівництва станції.


5.2 ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ’ЯЗКИ ОПЕРАТОРА
СТЦ З ПРИБУТТЯ ПОЇЗДІВ

До основних обов’язків оператора СТЦ з прибуття поїздів відноситься:
- приймання, обробка і передача інформації щодо поїздів, вагонів, вантажів;
- приймання перевізних документів із приймального бункера;
- списування номерів вагонів у поїздах, що прибувають, та у місцевих передачах;
- передача документів на місцеві вагони в товарну контору;
- проведення натурної перевірки номерів вагонів у поїздах;
- нанесення умовної розмітки вагонів;
- штемпелювання перевізних документів на вагони, що прибули під вивантаження;
- перевірка відповідності інформації, зазначеної в перевізних документах, даним телеграм-натурного листа та сітьовій розмітці вагонів. У разі розходжень в розташуванні або розмітці вагонів, а також у випадку одержання від старшого оглядача вагонів або прийомоздавальника поїздів номерів вагонів, що потребують відчіпного ремонту або подачі на спеціальні колії, оператор СТЦ вносить необхідні зміни в ТГНЛ і сортувальний листок;
- передача перевізних документів на транзитні вагони оператору СТЦ з відправлення;
- передача на станціях розпилення маршрутів перевізних документів на состави працівникам пункту розпилення маршрутів, які здійснюють заадресування вагонів і розмітку ТГНЛ;
- коректування телеграми-натурного листа поїзда та сортувального листка відповідно до результатів перевірки;
- складання і видача сортувального листка маневровому диспетчеру, (черговому по станції), операторам гіркових постів; складачу поїздів або помічнику складача поїздів, що виконує розчеплення вагонів, старшому регулювальнику швидкості руху вагонів; оператору ПТО, який здійснює роз’єднання автогальмових рукавів в місцях розчеплення вагонів;
- надання інформації операторам ПТО і ПКО про вагони, в яких знаходяться вантажі, що потребують охорони, та вагони з технічними і комерційними несправностями.
- підготовка та введення інформаційних повідомлень в АСУ по колу своїх обов’язків;
- проведення розшуку вантажних вагонів, по яких тривалий час відсутні операції руху на станції, в межах своєї компетенції.
5.3 ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ’ЯЗКИ ОПЕРАТОРА
СТЦ З ВІДПРАВЛЕННЯ ПОЇЗДІВ

До основних обов’язків операторів СТЦ з відправлення поїздів відноситься:
- ведення безперервного номерного обліку наявності та розташування вагонів на коліях станції та підрахунків довжини і маси накопичуваних груп вагонів;
- ведення обліку накопичення вагонів на відсівних коліях на станціях з паралельним розпуском составів з гірки. У процесі накопичення вагонів на відсівній колії оператор СТЦ розмічає листки накопичення відповідно до спеціалізації сортувальних колій і складає сортувальний листок для розпуску вагонів з відсівної колії;
- контрольна перевірка фактичної наявності та розташування вагонів в составах сформованих поїздів при їх перестановці у парк відправлення. На станціях, де сформовані поїзди відправляються з колій накопичення, контрольна перевірка фактичної наявності та розташування вагонів у составі виконується оператором СТЦ, який проходить уздовж накопиченого состава і передає через радіозв’язок номери вагонів в СТЦ;
- контроль за дотриманням технологічних норм на обробку поїздів та дотриманням плану формування поїздів;
- складання натурного листа поїзда;
- підбирання, перевірка повноти комплекту перевізних документів на поїзд, їх пакетування та забезпечення схоронності;
- перевірка за документами дотримання встановлених норм прикриття вагонів, маси і довжини поїздів, терміну доставки вантажів, пересування спеціального самохідного рухомого складу і вагонів з вантажами окремих категорій, що потребують особливих умов перевезень;
- отримання з ЕОМ довідок і технологічних документів на поїзди, кодування даних для вагонів, вантажів та вантажоодержувачів;
- списування поїздів, що відправляються;
- складання актів загальної форми по колу своїх обов’язків.
- підготовка та введення інформаційних повідомлень в АСУ по колу своїх обов’язків;
- проведення розшуку вантажних вагонів, по яких тривалий час відсутні операції руху на станції, в межах своєї компетенції.

5.4 ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ’ЯЗКИ ОПЕРАТОРА
СТЦ З ОБЛІКУ І ЗВІТНОСТІ

Оператор СТЦ з обліку і звітності веде облік:

- поїздів, які прибувають і відправляються;
- навантажених і порожніх вагонів за призначенням, у т.ч. власних і орендованих;
- переходу поїздів, вагонів та контейнерів через стиковий пункт;
- вагонного парку на станції;
- простою вагонів на станції;
- відправлених поїздів встановленої маси і довжини;
- складає встановлені форми станційної звітності та обліку вагонного парку, а також переходу вагонів між залізницями і дирекціями залізничних перевезень;
- складає звіт про роботу станції.
- підготовка та введення інформаційних повідомлень в АСУ по колу своїх обов’язків;
- проведення розшуку вантажних вагонів, по яких тривалий час відсутні операції руху на станції, в межах своєї компетенції.

5.5 ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ ТА ЗАВДАННЯ ОПЕРАТОРА СТЦ
НА МІЖДЕРЖАВНИХ ПЕРЕДАТОЧНИХ (ПРИКОРДОННИХ) СТАНЦІЯХ

До основних обов’язків оператора СТЦ на міждержавних передаточних (прикордонних) станціях, крім вищезазначених, відноситься:
- складання натурного листа на вагони, які відчіпляються від транзитного поїзда, з зазначенням у ньому номерів актів на вагони, що відчіпляються;
- проставлення календарних штемпелів передаточної станції в передаточних відомостях, актах та інших документах, що засвідчують передачу вагонів і контейнерів, а також виправлення або примітки в цих документах;
- порівнювання відомостей, зазначених у перевізних документах, з даними передаточної відомості;
- складання актів загальної форми, оперативних донесень про затримані вагони;
- складання щодобової балансової відомості з переходу вагонів і контейнерів;
- контроль за додержанням технологічних норм на обробку поїздів, що прибувають і відправляються;
- надання інформації операторам ПТО і ПКО про вагони, в яких знаходяться вантажі, що потребують охорони, та вагони з технічними і комерційними несправностями;
- сприяння митним органам у проведенні митного та іншого виду огляду.
На припортових станціях, окрім зазначених вище операцій, до основних обов’язків оператора СТЦ відноситься:
- отримання і обробка комплексної інформації про підхід поїздів, суден, поромів;
- передача перевізних документів на вагони, що прибули на адресу порту, до таможні.
- підготовка та введення інформаційних повідомлень в АСУ по колу своїх обов’язків;
- проведення розшуку вантажних вагонів, по яких тривалий час відсутні операції руху на станції, в межах своєї компетенції;
- передача натурних листів на поїзди, що відправляються.

6 ПРАВА ОПЕРАТОРІВ СТЦ

Оператор СТЦ має право:
- запитувати у дирекцій залізничних перевезень та сусідніх станціях необхідну інформацію для складання станційної звітності та обліку, а також переходу вагонів між залізницями і дирекціями залізничних перевезень, давати роз’яснення працівникам станції з питань технології роботи СТЦ;
- перевіряти за документами дотримання складацькими бригадами встановлених норм прикриття вагонів у сформованих поїздах;
- давати пропозиції керівництву станції щодо удосконалення роботи СТЦ та станції;
- приймати участь у нарадах, комісіях, а також інших форумах з питань технології роботи СТЦ;
- на безплатне придбання спецодягу, спецвзуття та індивідуальних засобів захисту.
7 ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Оператори СТЦ несуть відповідальність за:
- включення та порядок розміщення вагонів у складі поїзда згідно встановленого плану формування поїздів;
- збереження перевізних документів;
- повноту і правильність складання натурних листів і підбір документів відповідно до наявності та розташування вагонів у поїздах, що сформовані;
- перевірку наявності комплекту перевізних документів на вагон – накладної, дорожньої відомості, вагонного листа;
- виконання встановлених норм часу на обробку поїздів і документів;
- достовірне ведення встановлених форм станційної звітності та обліку вагонного парку, а також переходу вагонів та контейнерів між залізницями і дирекціями залізничних перевезень;
- забезпечення режиму таємниці відомостей, які містяться в перевізних документах;
- виконання вимог охорони праці, (основні з яких наведені у додатку 6), безпеки руху, протипожежного захисту по колу своїх обов’язків. В разі порушень вимог нормативних документів з охорони праці та безпеки руху оператори СТЦ несуть відповідальність згідно з чинним законодавством;
- порядок використання та збереження службової інформації обмеженого користування в межах своєї компетенції;
- розголошення комерційної таємниці відповідно до посадових інструкцій згідно з чинним законодавством.
- своєчасне і якісне виконання окремих завдань керівництва станції та обов’язків, покладених на них цією Інструкцією.
- за повноту, достовірність та своєчасність введення інформаційних повідомлень в автоматизовані системи управління перевізним процесом.

8 ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ ДОКУМЕНТІВ,
ЯКІ ПОВИННІ ЗНАТИ ОПЕРАТОРИ СТЦ

Оператор СТЦ повинен знати у визначеному обсязі:
- Правила технічної експлуатації залізниць України;
- Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України;
- Інструкцію з сигналізації на залізницях України;
- Инструкцию по составлению натурного листа поезда (у повному обсязі);
- Правила перевозок опасных грузов по железным дорогам;
- “Инструкцию по перевозке негабаритных и тяжеловесных грузов на железных дорогах государств-участников СНГ, Латвийской Республики, Литовской Республики, Эстонской Республики ДЧ-1835”;
- накази та вказівки згідно з колом обов’язків;
- технічно – розпорядчий акт та технологічний процес роботи станції у визначеному обсязі знань;
- правила складання сортувального листка;
- систему нумерації вагонів, єдину сітьову умовну розмітку вагонів;
- план формування поїздів та розклад руху поїздів;
- порядок кодування даних про вагони, вантаж, вантажоодержувачів;
- порядок приймання, складання і передавання інформаційних повідомлень, порядок роботи ЕОМ, телетайпів, радіостанцій;
- Порядок пакетування, приймання, здавання і пересилки перевізних документів;
- порядок складання облікових і звітних форм;
- правила внутрішнього трудового розпорядку;
- правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту по колу своїх обов’язків;
- положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту;
- цю Інструкцію.9 КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ ДО ОПЕРАТОРІВ СТЦ

На посаду оператора СТЦ може бути призначена особа віком не молодше 18 років, яка за станом здоров’я здатна виконувати операції, передбачені його посадовими обов’язками. Мати повну загальну середню освіту, професійно-технічну освіту або одержану професію безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
Оператор СТЦ допускається до самостійної роботи після проходження ним медичного огляду для визначення придатності до виконання службових обов’язків, проведення відповідних інструктажів з питань охорони праці, здачі екзамену на знання нормативних документів, стажування або дублювання згідно з вимогами Положення про навчання з питань охорони праці та ознайомлення з цією Інструкцією під розпис.


Начальник Головного
управління перевезень В.С. АлейникДодаток 1
до п.2 Інструкції оператора СТЦ

Основні нормативні документи, які регламентують роботу операторів СТЦ

1. Положення про залізничну станцію (ЦД-0035). Київ, 2000
2. Типовий технологічний процес роботи сортувальної станції. (ЦД-0017), Київ, 2000
3. Типовий технологічний процес роботи дільничної станції. (ЦД-0018). Київ, 2000
4. Правила технічної експлуатації залізниць України. Київ, 2002.
5. Інструкція з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України. Київ, 1996
6. Збірники № 1, 3, 4, 5, 6 7, 8, 9, 10, 11 Правил перевезень і тарифів залізничного транспорту України, Київ
7. Збірник тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України. Тарифне керівництво № 1, 4 Київ,1999
8. Типовий технологічний процес роботи товарної контори, Київ, 1999
9. Инструкция по составлению натурного листа поезда ф. ДУ-1. (Протокол 34 заседания Совета по железнодорожному транспорту государств-участников Содружества, май 2003) , Москва.
10. Инструкция по заполнению вагонных листов (Протокол 34 заседания Совета по железнодорожному транспорту государств-участников Содружества , май 2003), Москва.
11. Правила эксплуатации, пономерного учета и расчетов за пользование грузовыми вагонами собственности других государств, Москва, 1996
12. Правила эксплуатации, пономерного учета и расчетов за пользование грузовыми вагонами собственности других государств на железных дорогах Украины. Київ, 1996
13. Порядок штемпелювання перевізних документів на залізницях України. Київ, 1997
14. Перелік станцій переходу вагонів у міждорожному і міжнародному сполученнях та станцій проставлення календарного штемпеля Укрзалізниці. Київ. 1997.
15. Порядок оформления перевозочных документов при перевозках грузов в международном железнодорожном сообщении между железными дорогами государств-участников СНГ, Латвийской Республики, Литовской Республики, Эстонской Республики , сборник Правил перевозок и тарифов железнодорожного транспорта государств-участников Содружества с изменениями и дополнениями, Москва,1998.
16. Положення про забезпечення режиму секретності під час обробки інформації, що становить державну таємницю, в автоматизованих системах. Постанова КМУ № 180 від 16.02 98
17. Про забезпечення охорони вантажів, що перевозяться залізничним транспортом. Постанова КМУ № 106 від 22.02.94
18. Порядок розшуку вантажних вагонів інвентарного парку Укрзалізниці, що вважаються втраченими на залізницях України та компенсації їх вартості. Київ, 1999
19. Основы технологии работы межгосударственной передаточной станции. Київ, 1997
20. Інструкція для складання звіту “Про показники роботи вагонів вантажного парку ф.ДО-18”, Київ,2000
21. Інструкція для обліку простою вантажних вагонів на станціях ф.ДО-6. Київ,.2000
22. Інструкція про порядок використання та обліку вагонів неробочого парку Укрзалізниці, виділеного для спеціальних і технічних потреб залізниць України. ЦД-0006, Київ 1997
23. Інструкція про порядок відставлення, утримання, вилучення та обліку вагонів резерву Укрзалізниці. (ЦД/ЦВ/ЦІС-0033), Київ,2000
24. Рекомендации по предупреждению фактов подделки и замены подлинных перевозочных документов фиктивными. (Протокол заседания Совета по железнодорожному транспорту государств-участников Содружества от 16-18.03.99 г.).
25. Нормативи чисельності працівників станційного технологічного центру з обробки поїзної інформації і перевізних документів, Київ 1996
26. Положення про технічне навчання працівників господарства перевезень. (ЦД-0047), Київ, 2002
27. Пам’ятка з охорони праці для працівників станції. (ЦД-0030) , Київ, 2000
28. Правила эксплуатации и пономерного учета собственных грузовых вагонов. (Протокол 29 заседания Совета по железнодорожному транспорту государств-участников Содружества от 19-20 июня 2001 г. Клайпеда).
29. Інструкція з обліку на залізничному транспорті України переходу поїздів, вантажних вагонів та контейнерів між залізницями, відділками залізниць. (ЦЧУ-0008) , Київ, 1997
30. План формирования грузовых поездов железных дорог Украины
31. Справочная информация к Тарифному руководству № 4 железных дорог Украины (по состоянию на 01.01.2001 г.). Київ, 2001
32. Регламент дій працівників, пов’язаних з рухом поїздів, в аварійних і нестандартних ситуаціях (ЦД-0048). Київ, 2002
33. Інструкція з актової і претензійної роботи. Київ, 2003
34. Закон України “Про охорону праці”;
35. Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату непрацездатності”;
36. “Правила охорони праці під час експлуатації електрообчислювальних машин”.
37. “Інструкцію з охорони праці при експлуатації пневмопошти”;
38. Правила надання першої допомоги.
__________________
Если не можете скачать файл... / Наше приложение ВКонтакте / Какими программами открывать скачанное? | Распоряжения 1
Admin вне форума   Ответить с цитированием 12
Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
=УЗ ЦД= ЦД-0049 - Інструкція зі складання місячних технічних норм експлуатаційної роботи залізниць України, затверджена наказом Укрзалізниці від 28.12.2002 № 975-Ц Admin Документы Укрзалізниці 0 17.12.2012 22:53
=УЗ ЦД= ЦД-0045 - Форми витягів з техніко-розпорядчих актів станцій, затверджені наказом Укрзалізниці від 13.11.2002 № 572-Ц Admin Документы Укрзалізниці 0 17.12.2012 22:50
=УЗ ЦД= ЦД-0044 - Інструкція з підготовки господарства перевезень залізниць України до роботи в осінньо-зимовий період, затверджена наказом Укрзалізниці від 21.10.2002 № 532-Ц Admin Документы Укрзалізниці 0 17.12.2012 22:50
=УЗ ЦД= ЦД-0040 - Інструкція зі складання графіка руху поїздів на залізницях України, затверджена наказом Укрзалізниці від 05.04.2002 № 170-Ц Admin Документы Укрзалізниці 0 17.12.2012 22:44
Зміни та доповнення до Інструкції з технічного обслуговування пристроїв сигналізації, централізації та блокування (СЦБ)ЦШ-0060, затвердженої наказом Укрзалізниці від 07.10.09 № 090-ЦЗ Admin Документы Укрзалізниці 0 17.12.2012 14:27

Ответ


Здесь присутствуют: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)
 
Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.
Trackbacks are Вкл.
Pingbacks are Вкл.
Refbacks are Выкл.Часовой пояс GMT +3, время: 03:52.

СЦБ на железнодорожном транспорте Справочник  Сайт ПГУПС
сцбист.ру сцбист.рф

Лицензия зарегистрирована на scbist.com
СЦБИСТ (ранее назывался: Форум СЦБистов - Railway Automation Forum) - крупнейший сайт работников локомотивного хозяйства, движенцев, эсцебистов, путейцев, контактников, вагонников, связистов, проводников, работников ЦФТО, ИВЦ железных дорог, дистанций погрузочно-разгрузочных работ и других железнодорожников.
Связь с администрацией сайта: admin@scbist.com
Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by NuWiki v1.3 RC1 Copyright ©2006-2007, NuHit, LLC Перевод: zCarot
Advertisement System V2.4